Верона с девети пореден мач без загуба

Верона продължи серията си и вече девети пореден мач в Серия А няма загуба. Тимът на Иван Юрич записа четвърто поредно равенство при гостуванията, след като завърши 0:0 срещу Удинезе. Верона имаше повече положения и накара Мусо на няколко пъти да се намесва, а домакините успяха веднъж да пратят топката в мрежата на съперника, но попадение бе отменено поради засада.

Тимът на Верона се представя отлично и заема шеста позиция, но пропусна шанс да се доближи до петия Рома. Борини, който се разписа преди седмица при успеха над Ювентус, имаше шанс в седмата минута, но вратарят на Удинезе излезе навреме и успя да спаси. Удинезе също имаше своите моменти. Силвестри направи отлично спасяване, след като Де Паул завърши добра контраатака. Лазаня пък бе спрян от шпагат на Гюнтер.

Малко преди почивката Верона бе близо до откриване на резултата, но Мусо направи страхотно двойно спасяване. Първо той отрази удар с глава на Кумбула, а след това успя да избие топката от краката на Вере. Удинезе стигна до попадение в 65-ата минута но то бе отменено заради засада. Силен удар на Лазаня от дистанция завърши в горната греда, а Де Паул прати топката в мрежата при добавката.

Лазаня имаше нов шанс малко по-късно, но Силвестри бе на точното място и отрази удара му с глава. Влезлият като резерва Дзакани пропусна добър шанс за Верона, като реши да завършва атаката сам вместо да подаде и отново вратарят на домакините се намеси. Кумбула също не се възползва от добра ситуация, след като ударът му с глава от близка дистанция прати топката над вратата.

УДИНЕЗЕ - ВЕРОНА 0:0