Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Жервиньо се извини по перфектния за Парма начин (видео)

Реабилитираният Жервиньо донесе победата на Парма с 1:0 при гостуването на Сасуоло в среща от 24-ия кръг на Серия “А”. Националът на Кот д’Ивоар реализира единствения гол в 25-ата минута след подаване на Андреас Корнелиус. С този успех “дуковете” вече са на крачка от място в зона “Европа”.

Жервиньо не беше играл за Парма от месец насам, след като през януари поиска да бъде продаден в Катар. След като трансферът не се реализира, бившият футболист на Арсенал и Рома отказа да тренира. По тази причина той беше изваден от първия тим. Преди дни той се извини и треньорът му прости, като днес му даде шанс още от началото. Африканецът се възползва от възможността и вкара важния гол.

Играчите от “Енио Тардини” показаха по-здрави нерви и преследваха целта си със завидно спокойствие, но и късметът беше на тяхна страна, Домакините имаха поне две чисти положения, но ги пропуснаха. В 80-ата минута пък Мануел Локатели стреля в гредата, а малко преди това вратарят на Парма Симоне Коломби отрази удар на Франческо Капуто.

Сасуоло остава в средата на класирането - на 7 точки от изпадащите.