Борусия (Д) се разправи с Айнтрахт, Холанд пак започна да бележи (видео)

Борусия (Дортмунд) записа убедителен успех с 4:0 в домакинството си на Айнтрахт (Франкфурт) от 22-ия кръг в Бундеслигата. Домакините на “Сигнал Идуна Парк” категорично надиграха своя съперник и заслужено взеха трите точки. Пореден гол на сметката си пък записа младата звезда да дортмунци Ерлинг Холанд, който вкара третото попадение в 54-ата минута. Освен него се разписаха още Лукаш Пишчек в 33-ата, Джейдън Санчо в 49-ата и Рафаел Герейро в 74-ата минута.

Борусия започна мача по-добре и в 9-ата минута Герейро стреля опасно от фаул и топката се отби от гредата.

В 33-ата минута се стигна до разбъркване в наказателното поле на гостите, Ашраф Хакими върна към Пишчек, който с удар по земя прати топката в мрежата за 1:0.

В 49-ата минута резултатът бе удвоен. Джейдън Санчо получи дълъг пас, напредна, финтира защитник и вкара за 2:0.

В 54-ата минута домакините организираха поредна хубава атака. Санчо подаде на Хакими в наказателното поле, той пък пусна успоредно на голлинията към Холанд, който отблизо засече и направи резултата класически.

Крайното 4:0 оформи Рафаел Герейро, който се възползва от една лошо изчистена топка и за четвърти път порази вратата на Кевин Трап.

С този успех Борусия (Дортмунд) излезе на 2-ото място във временното класиране с 42 точки и само една зад лидера Байерн (Мюнхен). Айнтрахт пък заема 9-ото място с 28 точки.