Ники Учиков и UPCN на полуфинал на клубното първенство на Южна Америка (видео + снимки)

Волейболният национал Николай Учиков и неговият UPCN (Сан Хуан) се класираха за полуфиналите на континенталното клубно първенство на Южна Америка в Бело Оризонте (Бразилия). Волейболистите на UPCN, които са миналогодишни финалисти в турнира, се наложиха много трудно над бразилския Таубате (Фунвик) с 3:1 (33:31, 25:22, 16:25, 26:24) във втория си мач от Група В на първенството, игран през миналата нощ нощ.

Така Учиков и компания спечелиха първото място в групата и на полуфиналите ще играят срещу другият аржентински гранд Боливар, койтто остана втори в Група А. Аржентинското дерби на шампионата ще бъде тази нощ (15 февруари) от 02,30 часа българско време.

Преди това от 00,00 часа пък ще бъде първата полуфинална среща между двата бразилски тима - Таубате и домакините от Сада (Крузейро), които са настоящите шампиони.