100 години ски спорт в България

Французин защитава световната си титла на SENSHI 5

Световен WAKO PRO колан е заложен в седмия двубой от бойната карта на SENSHI 5. На 22 февруари на ринга във Варна един срещу друг в зрелищна битка ще се изправят притежателят на титлата по кикбокс за професионалисти Абдерахим Шафе от Франция и руснакът Андрей Чехонин. Срещата между двамата е в категория до 85.1 кг, а петте й рунда й ще се проведат в стил лоу кик по правилата на WAKO PRO.

Сблъсъкът между Шафе и Чехонин обещава да бъде сериозен. Опонентът на французина е четирикратен шампион на Русия по кикбокс и двукратен победител в турнира „Битката на шампионите“. Познат е и на българската публика след като през юли 2019 г. разгроми опонентите си и спечели SENSHI CUP.  В актива с победи на Чехонин са още световна титла по кикбокс на WAKO, сребърен медал от турнира “Татнефт къп 2015” и първо място на ОНД по кикбокс през същата година. Руснакът има изяви и от карате киокушин арената, като е трикратен национален шампион и трикратен шампион на Южен федерален окръг (Русия).