Сент Етиен намери място на 1/2-финала за Купата на Франция

Сент Етиен стана последният сигурен участник на 1/2-финала за Купата на Франция. Тази вечер играчите на Клод Пюел постигнаха победа с 2:1 като гост на Епинал и така си осигуриха място в следващата фаза на надпреварата.

“Зелено-белите” откриха резултата в 37-ата минута чрез Денис Буанга, а в 58-ата минута Мехди Камара удвои преднината на гостите.

Епинал обаче не се предаде и бързо върна интригата. Жан-Филип Красо се разписа от дузпа за 1:2.

Домакините потърсиха и изравняването, но усилията им не дадоха резултат. Така Сент Етиен продължава напред и се присъедини към Рен, Пари Сен Жермен и Лион, които вече намериха място в следващия етап на турнира.