Пламен Константинов и Локомотив (Новосибирск) на 1/4-финал за Купата на CEV (снимки)

Бившият селекционер на националния ни волейболен отбор Пламен Константинов и воденият от него тим на Локомотив (Новосибирск) се класираха за 1/4-финалите на втория по сила европейски клубен турнир за Купата на CEV. Wолейболистите на Локомотив се наложиха като гости над нидерландския Драйсма Динамо (Апелдоорн) с 3:1 (25:21, 25:17, 22:25, 25:20) в мач-реванш от 1/8-финалите на турнира, игран тази вечер пред около 1300 зрители в известната зала "Омниспорт".

Така след две победи с 3:0 и 3:1 гейма Локомотив продължава напред към 1/4-финалите за Купата на CEV. Там момчетата на Константинов ги очаква белгийския Линдеман (Аалст), който отстрани хърватския Младост (Загреб) след победи с 3:2 и 3:1 гейма. Първата среща ще бъде между 25-и и 27-и февруари в Новосибирск, а реваншът седмица по-късно в Белгия.

След като Локомотив спечели сравнително лесно първите два гейма, което бе достатъчно на руският тим да се класира на практика за следващата фаза, Пламен Константинов смени всичките си титуляри с изключение на Илияс Куркаев. Това не повлия особено на играта и Локомотив се поздрави с крайната победа.

Най-полезен за Локо стана сръбският национал Марко Ивович, играл само в първите два гейма, с 14 точки (1 ас, 68% ефективност в атака и 50% позитивно посрещане) за победата. Влезлите като резерви Павел Круглов (1 блок, 1 ас и 50% ефективност в атака) и Алексей Родичев (1 блок, 2 аса, 47% ефективност в атака и 50% позитивно посрещане) добавиха 11 и 10 точки за успеха.

За домакините Динамо Шийн Куук завърши с 15 точки (2 блока, 2 аса, 65% ефективност в атака и 41% позитивност в атака), а звездата Йеруен Раувердинк записа 12 точки (46% ефективност в атака и 54% позитивно посрещане).

ДРАЙСМА ДИНАМО (АПЕЛДООРН, НИДЕРЛАНДИЯ) - ЛОКОМОТИВ (НОВОСИБИРСК, РУСИЯ) 1:3 (21:25, 17:25, 25:22, 20:25)
ДРАЙСМА ДИНАМО: Фрийк Де Вайер, Нико Маненшийн 5, Йеруен Раувердинк 12, Шийн Куук 15, Майкел Ван Цайст 7, Сьорс Тийхуйс 7 - Джефри Клок-либеро (Йорисс Беркхуут, Весел Блом 1, Брам Лангевоорт 5, Матс Кройсвийк-либеро)
Старши треньор: РЕДБАД СТРИКВЕРДА
ЛОКОМОТИВ: Фабиан Джизга 5, Константин Бакун 7, Марко Ивович 14, Сергей Савин 8, Илияс Куркаев 8, Дмитрий Щербинин 6 - Роман Мартинюк-либеро (Павел Круглов 11, Алексей Родичев 10, Александър Ткачев 6, Павел Захаров 5, Константин Абаев, Артьом Ермаков-либеро)
Старши треньор: ПЛАМЕН КОНСТАНТИНОВ.

Снимки: CEV.EU