Най-младият играч в Топ 100 постигна най-голямата си победа досега

Италианският тийнейджър Яник Синер постигна първата в младата си кариера победа над тенисит от Топ 10. Това се случи в мач от втория кръг на турнира от категория ATP 500 в Ротердам. 18-годишният Синер надви световния №10 и финалист от 2017 година Давид Гофен със 7:6 (7), 7:5 и на 1/4-финалите ще премери сили с испанеца Пабло Кареньо Буста.

Участващият с "уайлд кард" Синер и поставеният под №4 Гофен си размениха по един пробив в самото начало на мача, а в тайбрека италианецът прекърши белгийския си противник след петия си сетбол. Във втората част Гофен направи пробив за 2:0, но последва рибрейк на Синер и изравняване на резултата - 2:2. В 11-ия гейм тийнейджърът, който е най-младият играч в Топ 100 на ранглистата на ATP, спечели подаването на съперника си и това се оказа решаващо.