Лион пречупи Марсилия в последните минути (видео)

Лион се присъедини към Рен и Пари Сен Жермен на полуфиналите в турнира за Купата на Франция. “Хлапетата” елиминираха драматично Марсилия в голямото дерби от 1/4-финалната фаза, след като се наложиха с 1:0. Муса Дембеле пропусна дузпа в 70-ата минута, но в 81-ата Усем Ауар донесе радостта на домакините.

Преди почивката двата тима действаха доста предпазливо. Първото опасно положение създаде Ауар, но Йоан Пеле се намеси и предотврати сигурен гол. Марсилия рядко атакуваше, но защитата на тима се справяше с всички опити на Лион за изозстряне на напрежението пред вратата на Пеле.През втората част домакините се активизираха. В 56-ата минута Дембеле напредна в наказателното поле, но си поведе лошо топката и тя излезе в аут. В 70-ата Лион получи дузпа за игра с ръка на Хироки Сакаи в наказателното поле. Дембеле стреля в обсега на Йоан Пеле и той спаси.

Развръзката настъпи в 81-ата минута. Тогава Бертран Траоре подаде на Ауар, който с мощен диагонален изстрел класира Лион за полуфиналите.