Слаб първи сервис провали шампиона в Буенос Айрес

Защитаващият титлата си италианец Марко Чекинато отпадна още на старта на турнира по тенис на клей в Буенос Айрес, Аржентина с награден фонд 611 000  долара. Той отстъпи с 4:6, 6:7(3) пред испанеца Роберто Карбайес Баеня (на снимката) за 101 минути игра.

Основният проблем пред Чекинато в мача се оказа много ниският процент на вкаран първи сервис - едва 46, което пък значително улесни посрещането на испанеца.

В следващия кръг Карбайес Баеня ще играе с норвежеца Каспер Рууд.

За втория кръг на турнира се класира и поставеният под номер 7 Алберт Рамос. Испанецът направи обрат срещу представителя на домакините Леонардо Майер и го победи с 4:6, 6:3, 7:5. Двубоят бе много равностоен, като в първите два сета бе реализиран по един пробив.

В третия такъв нямаше в първите десет гейма, но в 11-ия пред Рамос се откри шанс да спечели подаването на съперника си и той се възползва от него по най-добрия начин.

В друг по-интересен мач аржентинецът Хуан Игнасио Лондеро победи словака Филип Хорански с 6:4, 4:6, 6:2. Следващият съперник на Лондеро е сърбинът Ласло Джере.