Тампа Бей надви Питсбърг след продължения за осмата си поредна победа

Яни Гурде вкара 2:45 минути след началото на продължението и Тампа Бей надви Питсбърг с 2:1 като гост за осмата си поредна победа в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ). Това бе първи гол за канадското крило в последните му 36 мача и благодарение на него Лайтнинг съкратиха само на точка някога солидния аванс на Бостън в дивизията.

Мачът обаче не бе перфектен за Тампа Бей, след като голямата звезда на отбора Никита Кучеров се сбъска със защитника на домакините Джак Джонсън в последната минута на втрата част и получи контузия. Той не се появи в игра за последната третина и от отбора обясниха, че той изпитва болки под кръста.

Иначе Евгени Малкин даде преднина на Питсбърг в първата третина, а Михаил Сергачов изравни за 1:1 във втората. Гурде пък спечели мача за Лайтнинг в продължението, след като Андрей Василевски спаси 35 удара. Мат Мъри отрази един повече за Питсбърг, който е на три точки от лидера в Столичната дивизия Вашингтон и с две пред Ню Йорк Айлъндърс.

Райън Пълок бе точен 41 секунди преди сирената и Айлъндърс спечелиха с 5:3 срещу Филаделфия. Той вкара победната шайба малко след изравнителния гол на Шон Кутюрие за Флайърс, а Лео Комаров добави една на празна мрежа и оформи крайния резултат, с който нюйоркчаните записаха втора поредна победа.

Каспери Капанен бе точен 3:43 минути след началото на продължението и Торонто постигна пълен обрат за победа с 3:2 срещу гостуващия Аризона. Финландецът се разписа за 11-и път през сезона и така Мейпъл Лийфс заеха еднолично третото място в Атлантическата дивизия с 11 точки зад Тампа Бей и две пред Флорида.