Контузия в лакътя попречи на Айк Мнацаканян да се пребори за бронза в Рим

Контузия в лакътя попречи на Айк Мнацаканян да донесе втори медал за България от европейското първенство по борба в Рим. В мача за бронзовото отличие в категория до 77 килограма българинът срещна арменеца Гарабед Чалян, но бе принуден да се откаже на почивката. По-малко от две минути след началото на схватката Чалян направи опит за хвърляне на Мнацаканян, при което се стовари с цялата си тежест върху лакътя на българския състезател и го обърна.

Мнацаканян лежеше агонизиращ на тепиха, но след като ръката му бе наместена, се изправи и продължи. В следващата минута обаче Чалян атакуваше изцяло мястото на контузията и в крайна сметка от българския щаб прецениха, че при резултат 0:3 няма за какво да рискуват повече здравето на Мнацаканян с излишни геройства и двубоят приключи в полза на Чалян.

Снимка: Костадин Андонов, start-photo.bg