Минчева и Димитров триумфираха на пистолет на държавното първенство

Мирослава Минчева спечели златен медал на пистолет (жени) по време на държавното първенство по спортна стрелба с пневматично оръжие, което се провежда в Търговище.

Състезателката от местния клуб Светкавица, която е европейска вицешампионка за девойки в тази дисциплина, триумфира във финала с резултат 238,6 точки. Двукратната олимпийска шампионка Мария Гроздева (Софарма), водеше след квалификациите с 572 точки, но остана втора в крайното подреждане с финал от 237,3. Бронзовото отличие остана за Гинка Дачева (Снайпер-92) с 211,9 точки.

Една от фаворитките Антоанета Бонева (Светкавица) завърши четвърта със 191,3 точки. В дисциплината с най-много участници - пистолет, мъже, шампион стана също представител на домакините от Светкавица (Търговище) - Радослав Димитров, с финал от 239,0 точки. Среброто е за фаворита Самуил Донков (АП Спорт) с 237,0, а призовата тройка допълни Христо Ненов (Стрелба) с 211,6 точки.

На пневматична пушка (мъже) спечели Антон Ризов (Тракия) с финал от 245,6 точки, следван от Добрин Буров (Етър-100) с 240,1 и Боян Йорданов (Снайпер-92) с 218,2 точки. В държавния шампионат участват 200 състезатели от 16 клуба от цялата страна.

снимка: targovishtebg.com