Селта обърна Севиля с късни голове (видео)

Отборът на Селта надви с 2:1 гостуващия Севиля в дуел от 23-тия кръг на Ла Лига. Юсеф Ен-Несири откри резултата за гостите в 22-рата минута, а попадения на Яго Аспас (77) и Пионе Систо (90) зарадваха публиката на “Балаидос”. Това е първа победа за тима на Оскар Гарсия от ноември месец насам. Този успех измъкна “небесносините” от зоната на изпадащите.

Яго Аспас шутира малко над гредата в петата минута. В осмата Серхио Ескудеро центрира отляво и Юсеф Ен-Несири пропусна великолепна възможност. В 17-ата стражът на севилци Томаш Вацлик спаси след удар на Брайс Мендес. В 22-рата новата придобивка на гостите от “Рамон Санчес Писхуан” Ен-Несири напредна в наказателното поле и копна над вратаря Рубен Бланко - 0:1. В 40-ата Лукас Окампос пропусна да удвои аванса на своите, след като вратарят Рубен бързо излезе и се справи със ситуацията.

В 71-вата минута съдията не зачете гол на гостите от “Рамон Санчес Писхуан” заради засада на Ен-Несири. В 77-ата Яго Аспас напредна отдясно, финтира вратаря и от малък ъгъл насочи към вратата, където Диего Карлос отклони топката в мрежата. В 90-ата минута галиският тим стигна до второ попадение. Пионе Систо получи отляво и насочи прецизно по диагонала, отбелязвайки с помощта на гредата.