Люлин с трета поредна победа на Запад във Висшата лига след разгром над Етрополе

Отборът на Люлин (София) записа трета поредна победа в Западната група на второто ниво от волейболното първенство при мъжете - Висшата лига. Волейболистите на Ангел Кошеджийски надиграха категорично като домакини Етрополе с 3:0 (25:21, 25:18, 25:23) в среща от 14-ия кръг. Играчите на Люлин доминираха през по-голямата част от срещата. В последния трети гейм гостите от Етрополе набраха инерция и поведоха с добра преднина, но не съумяха да запазят предимството си и Люлин се поздрави с чиста победа. Столичани са трети във временното класиране с 23 точки след 7 победи и 5 загуби, а Етрополе е 8-и с 8 точки след едва 2 победи и 10 загуби.

Драматичен успех постигна съставът на Град (Белоградчик). Момчетата на Христо Христов надделяха над Тетевен Волей с 3:2 (25:17, 25:21, 11:25, 13:25, 15:8), като това бе 4-ата им поредна победа. Домакините от Град нямаха особени проблеми в първата част и я затвориха с добра преднина от 25:17. Във втория гейм Град също имаше водеща роля, но на моменти волейболистите на Петър Мечкаров се доближаваха. Въпреки това, тимът от Белоградчик излезе от ситуацията след 25:21. В следващият гейм тетевенци бяха безапелационни, като се откъснаха от съперника с огромна преднина и не позволиха да довърши започнатото в първите два - 25:11. Ситуацията бе идентична и в четвъртата част - 25:11. Така развоят на срещата се определи от тайбрек. В него Град показа друго лице и в крайна сметка стигна до крайния успех след 15:8 и 3:2. Играчите на Град са втори в таблицата с 25 точки и баланс от 9 победи и 4 загуби. "Зелените" от Тетевен пък са 6-и със 17 точки след 5 победи и 6 загуби.

Доста по-лесно се справи с противника си Ботев (Луковит). Непобеденият до момента тим надигра Миньор (Перник) с 3:0 (25:16, 25:12, 25:11) и записа нови три точки в актива си. Волейболистите на Ботев диктуваха изцяло положението на терена и се поздравиха с успеха за 62 минути. Луковитци имат 35 точки след 12 победи от 12 мача, а Миньор е 5-и с 19 точки след 6 победи и 7 загуби.

Категорична победа, което е 3-а поредна, записа и Сливнишки герой (Сливница). Момчетата на Мартин Стоев надиграха Ботев (Ихтиман) с 3:0 (26:24, 25:21, 25:22) и се изкачиха на 4-ото място в класирането. Сливничани са със 17 точки след 7 победи и 5 загуби, а играчите на Ботев (Ихтиман) са последни, 9-и с едва 5 точки след 2 победи и 11 загуби. В първата част играта бе доста оспорвана в ключовите моменти, като двата тима се движеха близо един до друг. Домакините обаче показаха воля и дух и измъкнаха гейма след 26:24. В следващите два гейма обаче Сливнишки герой не срещна проблеми и записа чиста победа.