Левски е мобилизиран за успех в дербито с ЦСКА-София

Етър 64 се утвърди на второто място в женския хандбален елит

Етър 64 победи гостуващия Спартак Плевен с 38:32 (23:14) в среща от 11-ия кръг на женското хандбално първенство. Възпитаничките на Йонка Генчева се утвърдиха на второто място с 145 точки, на 2 точки зад шампиона Бъки, който е с мач-по-малко.

Домакините доминираха през по-голямата част от срещата, която до голяма степен предрешиха още през първото полувреме, след като се оттеглиха с аванс от 23:14 на почивка. В последните три минути Генчева пусна в игра по-млади състезателки, а Спартак вкара пет безответни попадения, за да направи загубата си малко по-почетна.

Данислава Петрова се отличи с 12 гола за успеха на великотърпновки, а Миглена Христова и Кристиана Караманлиева се разписаха по 6 пъти. Хандбалистките на Етър имаха проблеми единствено с Нели Каменополска, която реализира 10 гола от игрови ситуации за Спартак. Владислава Недялкова завърши с 8 попадения за гостенките - всички от дузпи.

снимка: sport-vt.com