Воложанина се класира за финал на топка в Москва

Българката Татяна Воложанина се класира за финала на топка на турнира Гран при по художествена гимнастика в Москва. Българката заема временното 19-то място в многобоя след изиграването на обръч и топка, но пред нея в класирането има общо шест рускини. По регламент в официалното класиране влизат само две състезателки от всяка държава.

Татяна Воложанина започна добре, направи някои неточности в изпълнението с топка, но без груби грешки оценката от 20.900 дава право на българката да се бори за медал във финала.

На обръч Воложанина изпусна уред, което доведе до оценка от 17.950 точки, но въпреки допуснатата грешка тя отново показа сложна гимнастика, наситена с трудност композиции и работа с тяло. Общата оценка на младата българка е 38.850 точки.

Многобоят продължава утре с изпълнения на бухалки и лента, след което ще стане ясно крайното класиране. Финалите на отделните уреди са в неделя.

В класирането до момента води рускинята Дина Аверина с оценка 47.700 точки (24.650 на топка и 23.050 на обръч).