Арда изпусна Иртиш (видео)

Арда и Иртиш завършиха 0:0 в контрола на турска земя. Българският тим бе по-добър през почти цялата среща и имаше повече възможности за попадение, но Спас Делев и Алиша Сам не успяха да реализират от изгодни позиции.

От своя страна и бившият тим на Димитър Димитров-Херо пропусна отличен шанс да спечели мача, тъй като в 82-ата минута пропиля дузпа.

През първия четвърт час футболистите на Стамен Белчев отправиха два изстрела, дело на Спас Делев и Светослав Ковачев, но те не затрудниха Черник.

В 28-ата минута българският тим организира първата голова атака в мача. Ковачев изведе отлично Делев зад отбраната на Иртиш, нападателят овладя добре на гърди, озова се очи в очи с Черник и стреля с левия крак, но стражът на казахстанците изби в корнер.

Само 180 секунди по-късно тимът от Кърджали осъществи нова добра комбинация, този път отляво, която завърши с удар на Ховсепян, който бе блокиран.

До края на полувремето Арда бе по-активният тим, но така и не стигна до гол.

Това можеше да се промени в 53-ата минута, когато Алиша Сам излезе фронтално сам срещу вратаря. Таранът го прехвърли, но заради вятъра топката не се озова в мрежата на Иртиш. Последва опит на Делев да вкара с глава от малък ъгъл, но и той не сполучи.

В 70-ата минута Ковачев отправи бомбен шут, който профуча над напречната греда. Шест минути по-късно футболист на Иртиш отправи удар от двайсетина метра, но той излезе в аут. Това бе и първият по-сериозен шут по посока на българската врата.

В 82-ата минута Иртиш получи право да изпълни дузпа, отсъдена за игра с ръка на Крумов след центриране от корнер. Казахстанците обаче я пропиляха, тъй като техен футболист стреля в аут.

АРДА - ИРТИШ 0:0

АРДА: 1. Иван Караджов, 20. Стойчо Атанасов, 24. Елиас Хасани, 5. Зоран Гаич, 25. Матеус Леони, 8. Румян Ховсепян, 19. Румен Руменов, 27. Емил Мартинов, 7. Спас Делев, 99. Радослав Василев, 9. Светослав Ковачев

ИРТИШ: 12. Черник, 5. Томич, 66. Пачивалин, 15. Шмид, 57. Хрибков, 4. Санкович, 99. Подио, 11. Мингазов, 47. Нусип, 33. Житньов, 10. Куталия