Хетафе укроти с лекота "баските лъвове" (видео)

Приятната изненада на сезона в Испания Хетафе надви Атлетик Билабо с 2:0 като гост в мач от 22-ия кръг и отново е на трето място в класирането. Футболистите от мадридското предградие демонстрираха много по-зряла игра и си тръгнаха с трите точки.

Дамиан Суарес реализира първия гол в 36-ата минута след отличен пробив, завършил с неспасяем удар в десния ъгъл на Унай Симон. Пет минути след подновяването на играта Хайме Мата удвои от дузпа, отсъдена след намесата на ВАР.

“Баските лъвове” бяха крайно изнервени и това им попречи. В 83-ата минута и късметът им обърна гръб, след като Ибай Гомес едва не счупи напречната греда със силен шут. Няколко минути по-рано попадение на Иняки Уилямс правилно не беше признато заради засада, а в края Ариц Адурис направи пропуск.

До днес Атлетик беше в серия от пет равенства в Ла Лига, а общо без победа за първенство тимът е от седем срещи насам. Идната седмица ще е тежка за отбора, защото предстоят сблъсъци с Барселона за Купата на Испания и регионално дерби с Реал Сосиедад в Ла Лига.

Програмата на Хетафе също не е за завиждане, защото на хоризонта се задават мачове срещу Валенсия, Барса, Севиля и Аякс.