Бъки прегази Шумен с 14 гола разлика (видео + снимки)

Хандбалният отбор на Бъки (Габрово) постигна категорична победа над втория във временното класиране на "А" РХГ - Шумен 98. В зала "Орловец" избраничките на треньорката Веселина Златева се наложиха с 34:20 (19:9) и записаха 8-а поредна победа, с която увеличиха още преднината си на върха във временното класиране.

С много силна игра в защита и отлична Моника Христова на вратата, домакините натрупаха сериозна разлика още в началните минути на срещата и на практика решиха нещата в своя полза още след първия четвърт час. Лидия Ковачева откри резултата в мача, след това Моника Христова отрази 7 метров наказателен удар, изпълнен от Ирене Иванова и след една дълга серия на шампионките, в 12-та минута резултатът вече беше 9:0. Едва след второто прекъсване, взето от треньорката на Шумен Десислава Илиева, гостенките успяха да реализират първото си попадение в мача. До края на полувремето Бъки увеличи с още един гол преднината си за 19:9 на почивката.

През втората част габровските хандбалистки продължиха добрите си изяви в дефанзивен план и разликата бързо набъбна на 14 гола - 34:20. Авансът на домакините можеше да стане и още по-сериозен ако не бяха допуснатите неточности в нападение и лековато пропиляните възможности от шестия метър. Веселина Златева даде възможност за изява на всички състезателки. Първи игрови минути при жените записа и младата вратарка Айя Инджова, която записа на сметката си и един отразен 7 метров наказателен удар.

С 10 гола най-резултатна за Бъки беше Лидия Ковачева, 7 пъти се разписа Мари Томова, а 4  попадения добави Мадлен Тодорова. За Шумен 98 9 гола отбеляза Юлия Таче. Водачката в голмайсторската листа на първенството Ирене Иванова беше неутрализирана от защитата на Бъки" и успя да запише само две попадения на сметката си.

"Направихме добър мач. Всички момичета играха сплотено, като едно цяло, а това ми помага много и на мен на вратата. Благодарение на тях, моята игра може да изпъкне. Справихме се много добре в защита и това ни донесе успеха. В нападение прибързвахме малко и за това разликата не е още по-голяма, а искахме да я направим. Отборът на Шумен 98, въпреки привлечените нови попълнения в състава, не успя да ни изненада. Продължаваме да преследваме целите си, а те са същите като миналата година – златен дубъл", коментира след срещата направилата силен мач срещу вицешампиона Моника Христова.

В 11-ия кръг Бъки ще гостува на Свиленград. Двубоят е следващата неделя (9 февруари).