Осъм се върна на пътя на победата

Хандбалният отбор на Осъм (Ловеч) се върна на пътя на победата, след като записа категоричен успех над АСТИ-91 (Хасково) с 38:22 (19:4) в среща от 12-ия кръг на "А" РХГ.

Осъм победи без никакви проблеми гостуващия тим на АСТИ-91. В 10-ата минута от мача ловчанлии водеха с 10:0, а в 26 минута резултата беше 16:2, за да дойде края на полувремето при 19:4 в полза на домакините. Не малка заслуга в първото полувреме имаха отличните спасявания на вратаря на Осъм Мирослав Данаилов, който заключи вратата пред себе си. През втората част домакините намалиха оборотите и доиграваха мача, като с няколко атрактивни гола в нападение.

За Осъм Преслав Станчев реализира 13 гола, а Виктор Симеонов добави 7 попадения за победата. За гостите от Хасково с 10 попадения се отчете Петко Петков.

В следващия кръг Осъм посреща отбора на Локомотив (Горна Оряховица), а АСТИ-91 приема Добруджа (Добрич). И двата мача са в неделя (2 февруари) от 14,00 часа.