Пирин би без проблеми Локо (ГО)

Хандбалният Пирин 64 (Гоце Делчев) записа 8-а победа в "А" РХГ, след като се наложи като гост на Локомотив (Горна Оряховица) с 24:21 (15:8) в мач от 12-ия кръг, игран в спортна зала "Никола Петров".

В началото на мача гостите от Пирин наложиха своята воля и поведоха с 3:0 до 5-а мин. Постепенно продължиха да увеличават преднината и заслужено се оттеглиха на почивката с преднина от 15:8. През втората част домакините от Локомотив вдигнаха оборотите и се опитаха да променят резултата. Опитните неврокопчани умело се бранеха, не позволиха обрат и победиха след 24:21.

Така Пирин е на второ място във временното класиране с 8 победи, 3 загуби и 16 точки. а горнооряховци са 6-и с 4 победи, 1 равенство, 6 загуби и 9 точки. В 13-ия кръг неврокопчани почиват, докато Локомотив гостува на Осъм (Ловеч) в неделя (2 февруари) от 14,00 часа.