Сливнишки герой се завърна към победите, Етрополе изненада Тетевен

Тимът на Сливнишки герой (Сливница) се завърна на победния път в Западната група на второто ниво на мъжкия волейболен шампионат - Висшата лига. Волейболистите на Мартин Стоев надиграха категорично Звездец (Горна Малина) с 3:0 (25:18, 25:19, 25:23) в среща от 12-и кръг на първенството.

Състезателите от Сливница остават на седмата позиция с

11 точки (5 победи, 5 загуби)

, Звездец е пети с

16 точки (5 успеха, 6 поражения)

Домакините имаха превес над съперника през по-голямата част от двубоя, като единствено в третата част се движеха близо един до друг. Сливничани обаче удържаха темпото и се поздравиха с чиста победа.

Втори пореден успех записаха играчите на Етрополе. Воденият от Васил Василев тим изненада неприятно гостите от Тетевен Волей, като се наложи с 3:1 (19:25, 25:18, 25:17, 25:21)

"Зелените" спечелиха убедително първата част, след което последва отпускане и етрополци изравниха. Възходящата им линия продължи и след това, като авансът на домакините се увеличи.

Четвъртият гейм тръгна равностойно, но впоследствие Етрополе се откъсна. Тетевенските волейболисти се доближиха до съперника на няколко пъти, но не успяха да го преодолеят.

Въпреки загубата Тетевен Волей остава на шестата позиция с 16 точки и баланс 5:5, етрополци се изкачиха място нагоре и са осми - с 8 точки от 2 успеха и 9 поражения

С триточков успех се поздрави и Град (Белоградчик), който срази доскорошния втори в класирането Миньор (Перник). Състезателите от Северозапада се наложиха с 3:1 (25:23, 25:18, 23:25, 25:23) и постигнаха втора поредна и общо седма победа в първенството.

Така на практика момчетата на Христо Христов изместиха перничани от подножието на върха, с актив от 20 точки (7 успеха, 4 загуби). Съперникът е четвърти с 19 точки и баланс 6:5.

Двубоят бе доста оспорван, като през по-голямата част от времето нямаше изявен лидер, но в ключовите моменти тимът от Белоградчик успя да наложи волята си. В третия гейм, спечелен от перничани, Град водеше с три точки, но позволи на противника да го вземе с минимална преднина.

Волейболистите на Люлин (София) пък записаха втора поредна триточкова победа.  Воденият от Ангел Кошеджийски отбор надигра гостите от Ботев (Ихтиман) с 3:0 (25:23, 25:14, 25:17) и излязоха на третата позиция с 20 точки (6 победи, 5 поражения).

Ихтиманци остават последни с 5 точки (2 успеха, 9 загуби)

Домакините не започнаха срещата по най-добрия начин, като дадоха възможност на противника да вземе превес, след което двата отбора бяха равностойни. След 17-та точка столичният тим пое инициативата и в крайна сметка затвори гейма след 25:23.

В следващите две части Люлин не срещна проблеми и спечели срещата за малко повече от час игра.