Квитова преодоля Сакари след обрат

Петра Квитова е първата 1/4-финалистка на Australian open. Тази нощ 29-годишната чехкиня победи гъркинята Мария Сакари в три сета 6:7(4), 6:3, … в сблъсъка помежду им от 1/8-финала. Поставената под №7 в турнира Квитова трябваше доста да се потруди, след като загуби първия сет в срещата, но успя да направи обрат и да стигне до успеха.

Началото на мача не бе добро за Квитова, която допусна пробив още в първия си сервис-гейм. Въпреки това чехкинята не се предаде и успя да се задържи в сета, който имаше изключително драматичен край. В края двете тенисистки си размениха пробиви. Квитова обаче направи 2, а Сакари - 1. Така резултатът стана 6:6 и сетът трябваше да бъде решен с тайбрек. В него също бе доста вълнуващо, като първо чехкинята взе преднина, но след това гъркинята направи обрат и стигна до успеха със 7:4 точки в своя полза.

Вторият сет бе като влакче на ужасите и за двете тенисистки, които по-лесно успяваха да пробият подаването на съперничката си, отколкото да спечелят собствените си сервис-геймове. Квитова обаче показа повече опит и самообладание. Тя направи 4 пробива и спечели две от своите подавания, за да се наложи с 6:3 и да се върне в мача.

В третия сет вече инициативата изцяло премина в ръцете на Квитова. Тя поведе с 3:0 с ранен пробив и след това не даде никакъв шанс на Сакари да се върне в двубоя, като с втори пробив в края реши всичко в своя полза с категоричното 6:2.

Така Квитова продължава на 1/4-финалите в Мелбърн и чака победителката от сблъсъка между Ашли Барти и Алисон Риске.