Марек с първа победа за годината

Марек победи като гост с 3:2 ФК Кюстендил в контролна среща, играна в село Копиловци. Възпитаниците на Николай Николов-Чезето очевидно бяха подценили доста своя съперник и бяха наказани. Победата бе първа за Марек за тази година, а за ФК Кюстендил поражението също бе първо.

Символичните домакини поведоха 5 минути преди края на първото полувреме с гол на доскорошния капитан на Марек Росен Йорданов. Марек изравни в 52-ата минута, когато от дузпа точен бе Николай Ганчев. 10 минути по-късно Росен Йорданов изработи дузпа за кюстендилци, която бе превърната в гол от Александър Александров-Аци .

Обратът за дупничани дойде в последните минути на мача. В 83-ата отбеляза Симеон Димитров за 2:2, а в 86-ата минута 2:3 направи Даниел Георгиев.