Балкан постигна трети пореден успех на Европейската младежка лига

Отборът на Балкан за момчета до 15 години постигна трети пореден успех на Европейската младежка лига в Ботевград. Отборът на Николай Пеев изигра изключително силен мач и победи силния съперник от Румъния Дан Дачиян със 79:69 точки. Балкан водеше през целия мач като съперникът се опитваше да свали няколко пъти разликата, но Стефан Михайлов, който вкара 7 тройки в мача (общо 25 точки) и Александър Гавалюгов с 19 точки (4 тройки) не оставиха шанс на съперника. Това беше трети успех за българския тим от турнира у нас и общо пети в надпреварата (временно трето място). Дан Дачиян е с победа и две поражения в Ботевград и четвърто място към момента. В последния мач в неделя Балкан играе срещу сръбския Флаш от 14:00 часа в "Арена Ботевград". Късно снощи Балкан спечели втора поредна победа, след като надделя над словашкия Левице с 92:56. Българите изоставаха през по-голямата част от първото полувреме, но изиграха много силна трета част, която спечелиха с 29:10, за да си гарантират крайния успех.