Дунав без проблеми срещу Арда в Кърджали

Волейболният отбор на Дунав (Русе) прекъснаха черната си серия от 6 поредни загуби в Суперлигата на България. Воденият от Данаил Милушев тим надигра без особени проблеми като гост Арда (Кърджали) с 3:0 (25:23, 25:17, 25:22) в мач от 12-ия кръг, който се явява и първи от втория полусезон на първенството, игран тази вечер в зала "Арпезос".

Така русенците се изкачиха на 7-о място във временното класиране с 5 победи, 7 загуби и 15 точки, но преди края на останалите срещи от кръга. Арда пък остава на предпоследната 11-а позиция с една единствена победа, 11 загуби и 4 точки. В следващия 13-и кръг Дунав е домакин на шампиона Нефтохимик 2010 (Бургас), докато кърджалийци са гости на Пирин (Разлог).

Първата част на срещата стартира равностойно, след което Арда поведе. Волейболистите на играещия треньор Данаил Милушев изравниха за кратко, но интригата остана жива. Почти до края домакините имаха предимство, но след 23-а точка настъпи обрат и 25:23 за Дунав. Втория гейм тръгна под диктовката на гостите от Русе, като взеха стабилна преднина, която се запази и авансът им се увеличи след 25:17. Впоследствие играта на играчите на Иван Халачев тръгна в третата част, но позволиха в средата й да бъдат настигнати. Дунав поведе, след което последва игра точка за точка. В крайна сметка русенци отново успяха да наложат волята си и да запишат чиста победа след 25:22 и 3:0.

АРДА (КЪРДЖАЛИ) - ДУНАВ (РУСЕ) 0:3 (23:25, 17:25, 22:25)
АРДА: Димо Димов, Дейвид Кръстев, Кирил Хаджиев, Александър Илиев, Венцислав Трифонов, Васил Атанасов - Владислав Лукаревски-либеро (Невен Нешев, Христо Петков, Стефан Башев, Манол Янев)
Старши треньор: ИВАН ХАЛАЧЕВ
ДУНАВ: Стефан Стоянов, Данаил Милушев, Леон Тончев, Ангел Павлов, Мартин Кръстев, Петър Бъчваров - Симеон Добрев-либеро (Виктор Костадинов, Ангел Велков)
Старши треньор: ДАНАИЛ МИЛУШЕВ.