Осасуна мина пред Леванте (видео)

Осасуна победи с 2:0 гостуващия Леванте и вече е в горната половина на класирането в Ла Лига. Тимът от Памплона се изкачи на 10-о място, изпреварвайки днешния си съпенрик, който записа трета поредна загуба.

През есента двата тима завършиха 1:1 във Валенсия, но на своя "Ел Садар" Осасуна успя да наложи волята си. Головете отбелязаха Рубен Гарсия и Иниго Перес в последните 10 минути.

Първото полувреме не предложи почти нищо интересно пред двете врати, ако не броим една греда в полза на домакините. След почивката съперниците продължиха да действат предпазливо, но в 80-ата минута Осасуна получи дузпа и Рубен Гарсия я превърна в гол. Само три минути по-късно Иниги Перес разстреля Айтор за крайното 2:0.

В следващия кръг Осасуна ще гостува на Виляреал, докато на Леванте предстои визита на Барселона и негативната поредица най-вероятно няма да бъде прекъсната.