Берое отново надви румънци, Камбуров пак бележи (видео)

Отборът на Берое записа втори пореден успех по време на подготвителния си лагер в Турция. Тимът на Димитър Димитров-Херо надви с 1:0 румънския Сепси, а единственото попадение беше дело на Мартин Камбуров в края на първата част. Ветеранът беше точен от дузпа в 43-ата минута, разписвайки се във втори пореден мач, а "заралии" надвиха втори тим от елита на Румъния. Двубоя беше предаван пряко в Sportal.bg.
Както е известно, в първата си проверка "зелените" победиха с 2:1 Ботошани.

Херо направи няколко промени в състава от първата проверка. Крум Стоянов и Алин Фол дебютираха от първата минута. Каращият проби Тези Мезаг отново записа 45 минути, като остави добри впечатления. Румънският тим, който се намира на осмо място в местната Лига 1 след есенния дял на първенството, стартира от първата минута с Радослав Димитров, докато Стефан Велев бе резерва.

Играчите на Сепси можеха да поведат след добра атака, но удариха гредата на Перниш. Две минути преди края на полувремето Камбуров беше избутан в гръб и Берое получи право да бие дузпа. Таранът застана зад топката, вратарят хвана ъгъла, но топката влезе в мрежата. Легендарният голмайстор пропусна от бялата точка срещу Ботошани, но след това отбеляза дежурното си попадение.

През втората част и двата тима имаха възможности за гол, като в 90-ата минута Иван Гошев запази преднината на "зелените", а след това българите пропуснаха да вкарат и втори гол

БЕРОЕ - СЕПСИ 1:0

1:0 Камбуров (43-д)

БЕРОЕ: Душан Перниш, Милен Желев, Виктор Генев, Крум Стоянов, Александър Цветков, Гаюс Макута, Теди Мезаг, Ахмед Туба, Алин Фол, Педро Еуженио, Мартин Камбуров

СЕПСИ: Роланд Никзули, Рашид Боухена, Георге Драгомир, Роналдо Октавиан, Радослав Димитров, Петер Гал, Даниел Челеа, Павол Сафранко, Стефан Флорин, Мариус Стефанеску, Габриел Вашвари