Иван Колев дебютира за Шомон, тимът на Силвано Пранди загуби без Мартин Атанасов

Българският волейболист Иван Колев дебютира за новия си френски клуб Шомон, но тимът воден от Силвано Пранди, загуби гостуването си на Нант Резе с 0:3 (16:25, 17:25, 20:25) в мач от 15-ия кръг пред 722 зрители в зала “Артур Дюгас”.

Националът Мартин Атанасов, който получи лека контузи в глезена при успеха над Шомон над Ница с 3:0 преди няколко дни, пропусна двубоя.
Иван Колев влизаше като резерва и в трите гейма, но не успя да помогне на вицешампионите да се доберат до успеха. Колев записа 2 точки (40% ефективност в атака, 25% перфектно и 25% позитивно посрещане).
Най-резултатен за гостите стана диагоналът Жулиен Винкелмюлер с 10 точки (43% ефективност в атака).
За Нант Резе словашкият диагонал Петер Махалович заби 15 точки (1 ас, 54% ефективност в атака), а Серхио Нода Бланко и Медерик Анри добавиха по 10 точки.

Въпреки загубата Шомон запази 4-ата позиция във временното класиране с актив от 25 точки (8 победи, 7 загуби), а Нант Резе е 8-и с 20 точки (7 успеха, 7 поражения).

В следващия 16 кръг на 21 януари Шомон е домакин на Сет, а Нант Резе гостува на Туркоа.

НАНТ РЕЗЕ - ШОМОН 3:0 (25:16, 25:17, 25:20)

НАНТ: Грегор Ропрет 4, Петер Михалович 15, Серхио Нода Бланко 10, Медерик Анри 10, Паоло Зонка 8, Борха Руис 8 - Ромен Девезе-либеро (Лео Майер, Тео Жосеран)
Старши треньор: ФУЛВИО БЕРТИНИ
ШОМОН: Рафаел Коре 3, Жулиен Винкелмюлер 10, Матей Патак 5, Марлон Янт Ерера 6, Хорхе Фернандес, Мичъл Щал 6 - Франко Масимино-либеро (ИВАН КОЛЕВ 2, Мартин Репак 1, Тео Морилон, Хиндрек Пулк)
Старши треньор: СИЛВАНО ПРАНДИ.