Алавес стартира втория полусезон като първия (видео)

За втори път през сезона в Ла Лига тимът на Алавес се наложи с 1:0 над Леванте. Днес баските надвиха съперника като гости в среща от първия кръг на втората част на шампионата. Алейш Видал беше точен в 65-ата минута след асистенция на Хоселу.

Така Алавес се надигна след серия от пет поредни мача без победа в първенството. Успехът отдалечи състава на 8 точки от изпадащите. Леванте пък е с 3 пункта повече от своя съперник.

Гостите направиха няколко опасни контраатаки и в крайна сметка се възползваха от една, за да стигнат до попадението. Лукас Перес пък пропусна на два пъти от ситуации, в които се намираше сам срещу вратаря на Леванте.