Григор Димитров започва срещу аржентинец на Australian Open

Григор Димитров ще започне участието си на Australian Open срещу аржентинеца Хуан Игнасио Лондеро. Това отреди тегленият днес жребий.

Аржентинецът е на 26 години и заема 51-во място в световната ранглиста на АТР. До момента двамата не са се срещали на корта и това ще бъде техен първи мач.

Лондеро е професионалист от 2010 г. Той има една титла в кариерата си - на турнира в Кордоба в родината си през февруари миналата година. За него това ще бъде дебют в основната схема в Мелбърн. През 2019 г. аржентинецът стигна до втория кръг на квалификациите.

Българинът е поставен под №18 в основната схема. При евентуална победа, във втория кръг Димитров може да се изправи срещу друг представител на аржентинската тенис школа - Леонардо Майер, или срещу американеца Томи Пол.

В третия кръг потенциален негов съперник е 13-ият в схемата Денис Шаповалов, а в четвъртия кръг е възможен сблъсък с Роджър Федерер.

В четвъртината на Григор Димитров се намират още Матео Беретини, Фабио Фонини, Гуидо Пея и Борна Чорич.

Това ще бъде 11-ото участие на Григор Димитров на Australian Open. Той е полуфиналист в турнира от 2017 година и два пъти четвъртфиналист (2014 и 2018 г.). Миналата сезон българинът достигна до четвъртия кръг в Мелбърн, където отпадна след загуба с 5:7, 6:7(6), 7:6(1), 5:7 срещу американеца Франсис Тиафо в продължил повече от 3 часа и половина двубой.

Световният №1 Рафаел Надал ще играе с Уго Далиен от Боливия, седемкратният шампион Новак Джокович стартира защитата на титлата си срещу Ян-Ленард Щруф от Германия, а третият поставен Роджър Федерер (Швейцария) започва срещу Стийв Джонсън (САЩ).