Кербер се контузи, под въпрос е за Australian Open

Бившата номер 1 в света Анжелик Кербер (Германия) получи контузия дни преди началото на Откритото първенство на Австралия по тенис.

31-годишната Кербер се отказа в началото на втория сет в мача си от втория кръг на турнира в Аделаида с награден фонд 848 хиляди долара срещу украинската тийнейджърка Даяна Ястремска при резултат 3:6, 0:2.

Германката, поставена под номер 9, използва медицински таймаут заради проблем в долната част на гърба, след което реши да прекрати участие в двубоя.

Кербер спечели титлата на Откритото първенство на Австралия през 2016 година, но от началото на сезона има само една победа в три мача, след като беше елиминирана в първия кръг на надпреварата в Бризбън през миналата седмица.

19-годишната Ястремска пък ще играе на четвъртфиналите срещу хърватката Дона Векич, която елиминира Мария Сакари (Гърция) с 2:6, 7:5, 6:1.

В друга среща от втория кръг на надпреварата Даниел Колинс (САЩ) отстрани поставената под номер 7 своя сънародничка София Кенин с категоричното 6:3, 6:1.

Осмата в схемата Маркета Вондроушова пък разгроми преминалата през квалификациите представителка на домакините Арина Родионова с 6:0, 6:0 за 51 минути, а на четвъртфиналите тя ще играе срещу друга австралийка - водачката в световната ранглиста Ашли Барти.

Откритото първенство на Австралия стартира на 20 януари.