Иснър детронира Сандгрен в Оклънд

Защитаващият титлата си Тенис Сандгрен (САЩ) отпадна във втория кръг на турнира по тенис на твърди кортове в Оклънд (Нова Зеландия) с награден фонд 610 хиляди долара. Сандгрен загуби от поставения под номер 4 свой сънародник Джон Иснър с 6:7(3), 7:6(1), 6:3.

Иснър, победител в надпреварата през 2010 и 2014 година, пласира 16 аса и се класира за четвъртфиналите, където ще срещне Кайл Едмънд (Великобритания).

Едмънд елиминира Андреас Сепи с 6:3, 7:6(4) във втория мач на италианеца за деня.

Сепи по-рано днес отстрани в първия кръг финалиста през 2015 и поставен под номер 7 Адриан Манарино (Франция) с 3:6, 6:4, 6:4.

Водачът в схемата Фабио Фонини (Италия) загуби във втория кръг от испанския ветеран Фелисиано Лопес с 3:6, 6:4, 6:3.

38-годишният Лопес пласира 17 аса и стигна до обрат след ключова серия от пет поредни гейма, която му позволи да спечели втория сет и да вземе аванс от 3:0 в третия, който запази до края на мача.

На четвъртфиналите Лопес ще срещне шестия поставен Хуберт Хуркач (Полша).

Номер 3 Карен Хачанов също отпадна след поражение от австралиеца Джон Милман с 6:4, 3:6, 3:6.

Хачанов взе първия сет с късен пробив, но в следващите два Милман повеждаше с по 4:1 гейма и това му помогна да стигне до крайната победа.

Австралиецът очаква петия в схемата Беноа Пер (Франция) на четвъртфиналите.

Номер 21 Денис Шаповалов надделя над преминалия през квалификациите канадския сънародник Вашек Поспишил с 6:4, 7:6(2), а за място на полуфиналите той ще играе срещу Юго Юмбер (Франция).