Звездец откри полусезона във Висшата лига с драматична победа

Тимът на

Звездец (Горна Малина)

откри втория полусезон на

Западната група на Висшата лига с драматична победа. Волейболистите на Иван Генков се наложиха като гости над Люлин (София) с 3:2 (14:25, 33:31, 25:20, 25:27, 15:13) в среща от десети кръг, изиграна в зала "Сиконко" в столицата. Двубоят продължи повече от два часа.

През по-голямата част от времето срещата бе доста оспорвана. Особено драматичен бе вторият гейм - домакините водеха в резултата, но противникът успя да изравни, а по-късно и да обърне в своя полза след дълга битка и 9 геймбола.

Интрига имаше и в останалите геймове, и в крайна сметка се стигна до тайбрек. Там битката бе до последно и в крайна сметка Звездец се поздрави с победата.

Така състезателите от Горна Малина продължават победната си серия, като това е четвърти пореден успех за тях. Съперникът пък записа трета поредна загуба.

Звездец е четвърти в класирането с 15 точки (5 победи, 4 загуби), Люлин е на шеста позиция с точка по-малко и баланс 4:5

С девети пореден успех се поздрави тимът на Ботев (Луковит). Състезателите на Пламен Тодоров победиха категорично като гости Град (Белоградчик) с 3:0 (25:23, 25:23, 25:16)

Домакините поведоха за кратко в началото на първия гейм, но впоследствие противникът се мобилизира и "намери" играта си.

Луковитци остават непобедени на върха с 26 точки, волейболистите от Северозапада са пети с 15 точки и баланс 5:4.

Воденият от Петър Мечкаров Тетевен Волей също продължава възходящата си линия, като се изкачи на третата позиция. "Зелените" надиграха безапелационно Ботев (Ихтиман) с 3:0 (25:11, 25:14, 25:13) само за 54 минути игра.

Победата е втора поредна и общо пета за тетевенци, които имат актив от 16 точки и четири поражения. Играчите на Петър Карабонев пък са предпоследни с 5 точки (2 успеха, 7 загуби).

С успех започна полусезона и за Миньор (Перник). Момчетата на Мирослав Илиев надиграха категорично Етрополе с

3:0 (25:21, 26:24, 25:17)

и запазиха втората позиция в таблицата.

Перничани са с 19 точки (6 победи, 3 загуби), етрополци остават девети с едва 2 точки и 9 поражения.