Рилски спортист излъга Академик Бултекс 99

Отборът на Рилски спортист (Самоков) постигна нова победа в редовния сезон на Националната Баскетболна Лига, след като се наложи при визитата си на Академик Бултекс 99 (Пловдив) с 95:91 (26:26; 28:23; 19:15; 22:27) в последен двубой от програмата на XV кръг.

Брендън Браун вкара 23 точки за победителите, а Хавиер Джонсън и Игор Кесар добавиха съответно по 21 и 17 точки.

Шакир Смит наниза 33 точки за домакините, а Васил Бачев и Обрад Томич завършиха с по 16 точки.

Първата четвърт премина равностойно, като двата отбора си размениха лидерската позиция по няколко пъти, но в крайна сметка, след 10 минути игра резултатът бе равен – 26:26. През втория период ситуацията не се промени, като гонитбата в резултата продължи с пълна сила. Все пак, в последните две минути гостите от Самоков демонстрираха повече концентрация, а Желев, Джонсън и Браун дадоха преднина от пет точки за Рилски спортист на почивката – 54:49.

Възпитаниците на Людмил Хаджисотиров увеличиха разликата в своя полза до деве точки след 30 минути игра – 73:64, но най-интересното тепърва предстоеше.

Баскетболистите на Рилецо успяваха да поддържат преднината си в първите минути на последната четвърт, но след това домакините от Академик Бултекс 99 се активизираха и 1:07 минути последния съдийски сигнал пловдивчани вече изоставаха само с две точки – 87:89.

Последва прекъсване за Рилски спортист, но след подновяването на играта възпитаниците на Асен Николов така и не успяха да се преборят със съперника и победата замина за Самоков – 95:91.