Серията на Уотфорд го изкачи извън зоната на изпадащите

Уотфорд записа четвърта победа в последните си пет шампионатни срещи, с което излезе от зоната на изпадащите. Тимът на Найджъл Пиърсън спечели с 3:0 при гостуването си на Борнемут и продължи впечатляващото си представяне, откакто бившият мениджър на Лестър застана начело на клуба.

В края на първото полувреме Дукуре се възползва от грешка на вратаря на домакинет Марк Травърс и откри резултата. Капитанът на “стършелите” Трой Дийни удвои аванса на гостите в средата на второто полувреме, а влезлият като резерва Роберто Перейра направи 0:3 в самия край.

С днешния успех Уотфорд вече има 13 спечелени точки след назначаването на Пиърсън и за първи път от началото на сезона е извън зоната на изпадащите.