Осма поредна победа за Левски Лукойл (галерия)

Левски Лукойл спечели домакинството си на А1 Академик (София) със 101:69 (24:26, 22:13, 29:15, 26:15) и не допусна изненада срещу младия тим на гостите. “Сините” дадоха на съперника само една четвърт, а в останалите три ги надиграха категорично, за да стигнат до осми пореден и общо четиринадесети успех в НБЛ този сезон.

47 Левски Лукойл - Академик София

Столичани приключиха първата четвърт в ролята на изоставащ (24:26), но моментално стегнаха защитата, допускайки едва 13 точки в коша си до почивката, за да обърнат развоя в своя полза - 46:39 след едно полувреме. Третата четвърт приключи с двойно повече точки за Левски Лукойл и преди последните 10 минути домакините вече водеха със 75:54, а след това затвориха срещата в своя полза при финален резултат 101:69.

Райън Райт поведе сребърните медалисти от последния сезон с 27 точки и 10/10 в стрелбата от игра - 9/9 за 2 точки и 1/1 от тройката, както и 6/8 от наказателната линия. Христо Захариев добави 22 точки, а Брендън Йънг и Ричард Амарди се включиха от пейката съответно с 14 и 13. Борислав Младенов приключи с 10 точки и 3 асистенции, докато Чавдар Костов направи 10 завършващи подавания.

Николай Грозев със 17 точки бе №1 за гостите, а Мартин Коцев и Цветомир Чернокожев реализираха по 10.