Испания започна с убедителна победа защитата на титлата си на Европейското

Испания започна защитата на титлата си на Европейското първенство по хандбал за мъже с убедителна победа с 33:22 (14:11) над Латвия в група "С".

Латвийците изненадващо стартираха по-добре и поведоха с 4:1, но постепенно класата на съперника си каза думата, а след 8:8 иберийците вкараха два поредни гола за 10:8 и до края на срещата се изпуснаха водачеството, като в последните минути направиха и аванса си двуцифрен.

Анхел Фернандес Перес беше най-резултатен за успеха с 5 попадения.

В другата среща от групата със силна игра след почивката бронзовият медалист от Олимпиадата в Рио 2016 Германия подчини Холандия с 34:23 (15:13).

В група "А" двукратният олимпийски шампион Хърватия спечели в първия кръг срещу Черна гора с 27:21 (12:13) след обрат през втората част, а Беларус изненада Сърбия с 35:30 (16:15) след 9 гола на Артьом Каральок.