Филаделфия на път да спечелят ужасяващата НФК Изток

Филаделфия са на 60 минути от титлата в НФК Изток и трето поредно плейофно участие. Една от най-слабите дивизии в едновековната история на Лигата получи нов лидер седмица преди края на редовния сезон след победата на „орлите” над  Далас със 17:9. Независимо, че бяха без половин дузина титуляри шампионите от Супербоул LII ограничиха гостите до три фийлдгола на Кай Форбат – от  49, 32 и 49 ярда и едва 54 ярда по земя. Това, в добавка към очевидната травма в рамото, с която игра Дак Прескот (25 от 44 за 265 ярда, рейтинг 74.5), обрече „каубоите” на осмата им загуба от началото на сезона и почти сигурно разминаване с плейофите.

Филаделфия (8-7) гостува на НЙ Джайънтс в неделя и се нуждае от победа или равенство за титлата. Поражение срещу тима, от когото едва не загубиха преди две седмици, може да не е фатално, но тогава „орлите” ще имат нужда от помощ от Вашингтон, гостуващи по същото време на Далас.

Балтимор гарантираха, че пътят към Супербоул LIV в АФК минава през домашния им стадион. „Гарваните” ликвидираха мъждукащите надежди на Кливлънд за плейофи с победа 31:15, въпреки че проспаха първото полувреме. Шампионите на АФК Север все пак отбелязаха два тъчдауна за 69 секунди точно преди почивката и повече не бяха притеснявани.

Кой ще е с домакинско предимство в НФК ще се реши в неделя, като с шансове в момента са четири отбора. Сиатъл слязоха от върха след унизително 13:27 у дома срещу дънната риба в НФК Запад Аризона. „Морските ястреби” се нуждаят от чудо за №1 в конференцията, а дори дивизионната титла вече едва ли ще им стигне за да почиват в първия кръг на елиминациите.