Алавес пръв от елитните отбори отпадна от Купата на краля

Днес се изиграха 25 мача от 1/64-финалите в турнира за Купата на краля в Испания. От този етап в надпреварата се включиха и част от тимовете от Ла Лига, а един от тях беше елиминиран. Това е Алавес, който загуби с 1:3 от четвъртодивизионния Реал Хаен.

Гранада имаше трудни мигове при гостуването на Хоспиталет, като изоставаше с 0:2, но стигна до продължения, в които Адриан Рамос донесе победата на тима на Диего Мартинес. Леганес пък се справи с Андора след дузпи.
Ейбар разгроми Логронес с 5:0 с хеттрик на Пабло Де Бласис, а Атлетик Билбао с лекота отстрани нискоразредния Интерсити след успех с 3:0.

Напред продължават още лидерът в Сегунда дивисион Кадис, Депортиво Ла Коруня, Сарагоса, Райо Валекано, Мурсия и Тенерифе.