Реал Мадрид остана под Барса след емоционален дуел във Валенсия (видео +галерия)

Отборите на Валенсия и Реал Мадрид завършиха при 1:1 в схватка от 17-ия кръг на Ла Лига. Карлос Солер реализира в 78-ата минута, а Карим Бензема изравни в 95-ата. Основна заслуга за попадението на френския стрелец имаше Тибо Куртоа, който секунди по-рано нанесе много опасен удар с глава.

След ремито “лос меренгес” остават на втора позиция, с равни точки с Барселона, три дни преди дуела на “Камп Ноу”.

Зинедин Зидан остави Каземиро на пейката, за да го съхрани за Ел Класико. На негово място се появи Федерико Валверде. Иско също получи шанс за изява в халфовата линия зад Родриго и Карим Бензема. Алберт Селадес подреди 4-4-2, разполагайки в предни позиции Родриго, подкрепян от Феран Торес.
От началото на двубоя гостите от "Сантиаго Бернабеу" овладяха инициативата и наложиха своя игрови ритъм. В шестата минута Валверде направи двойно подаване с Бензема, след което отправи “бомба” от 19 метра. Топката беше насочена много добре, но вратарят Хауме Доменеч изби майсторски. В десетата Бензема получи в наказателното поле, обърна се без съпротива и шутира - в ръцете на вратаря. В 12-ата Тони Кроос стреля мощно от 23 метра и стражът на "лос че" отново се разтегна, за да избие.
В 14-ата Начо Фернандес центрира отляво, Бензема насочи с глава и сантиметри не му достигнаха да порази целта. В 17-ата Феран Торес създаде първата добра ситуация пред вратата на Тибо Куртоа. Младият халф показа чудесна техника срещу Рафаел Варан и нанесе точен удар по земя - в ръцете на вратаря. В 20-ата Даниел Карвахал центрира към далечната греда, където Родриго стреля с глава - стражът не се затрудни.
В 35-ата Хосе Гая центрира отляво, Феран Торес изпревари и Варан, и Куртоа, но стреля с глава малко над гредата. Като цяло тимът на Зинедин Зидан изигра силно първо полувреме, овладя центъра на терена и пресираше много успешно. Към края на полувремето "прилепите" също създадоха някои добри ситуации най-вече чрез 19-годишния си талант Феран Торес.
Второто полувреме започна със страхотен шанс за домакините. Преди да е изминала и минута Серхио Рамос се подхлъзна и не успя да покрие връхлитащия Феран Торес. Младият халф изскочи сам срещу Куртоа след прекрасно подаване на Родриго Морено, но не си поведе докрай прецизно и стреля в крака на белгийския вратар.
Домакините играеха по-често топката в сравнение с първата част и по-често показваха острота в предни позиции. В 66-ата "бланкинегрос" изградиха чудесна акция отляво посредством двойно подаване. Последва много коварно центриране по земя, което елиминира защитниците, но мъничко не достигна на Родриго да изпревари Куртоа.
В 69-ата Зидан пусна в игра Гарет Бейл и Винисиус Жуниор с цел освежаване на нападението. В 73-ата високата преса на гостите им донесе опасна контра. Карим Бензема сбърка с подаването към Винисиус. В 78-ата Даниел Вас изпревари Начо за висока топка, атаката на валенсианци отдясно получи необходимата острота. Бившият играч на Селта много хитро пусна топката в "мъртва зона", Варан не стигна до топката, а свободният Солер реализира от шест метра за 1:0. Две минути по-късно Бейл не стреля прецизно при чудесна възможност от пряк свободен удар. В 90-ата съдията сгреши и извади жълт картон на Валверде, въпреки че нямаше контакт. След консултация с ВАР реферът даде картона не на уругваеца, а на Лука Йович.
Мадридчани успяха да изравнят в последния дъх на срещата. В 95-ата минута включилият се при корнер Куртоа се извиси и стреля с глава, вратарят спаси, получи се суматоха и Бензема успя да реализира от пет метра за крайното 1:1.
В сряда вечер футболният свят ще гледа битката между Барселона и Реал Мадрид.