Бъки се класира на полуфиналите за Купата на България

Отборът на Бъки (Габрово) се класира за полуфиналите в турнира за Купата на България по хандбал за жени. В среща от 1/4-финалната фаза настоящият носител на трофея се наложи без особени проблеми над състава от "Б" РХГ – Топлика (Минерални бани). Мачът се игра в зала "Вълчо Даскалов" в град Хасково и приключи при резултат 39:19 за габровки.

Габровският тим изключи интригата още след първите 15 минути, като взе аванс от 10:1. Тази разлика се запази до почивката, дошла при резултат 17:7. През вторите 30 минути шампионките продължиха да доминират, а комфортната преднина даде възможност на Веселина Златева да включи в игра всички момичета. Хандбалистките на Бъки нанизаха още 22 гола и получиха 12 за крайното 39:19.

Лидия Ковачева и Габриела Цонева се разписаха по 8 пъти за успеха, по 5 гола реализираха Милица Колева и Мария Дженева. Първите си 2 попадения с екипа на женския тим отбеляза Иванела Арнаудова. За състава на Топлика с 8 гола завърши Ивана Бойчева.

"Представихме се отлично и продължаваме напред. Момичетата свършиха прекрасна работа през цялата година и мисля, че изпращаме 2019-та подобаващо. Желая весели празници на всички и най важното е контузените да се възстановят, за да могат да се включат пълноценно в битките, които ни предстоят през новата година", сподели Веселина Златева след двубоя.

На полуфиналите Бъки е срещне победителя от двубоя Поморие – Свиленград. Двата състава ще се срещнат днес в Поморие.