"Синя звездна класация", ОСК "Левски" награждава най-добрите си спортисти

Ради Димитров с асистенция при обрат срещу Динамо в Букурещ (видео)

Бившият защитник на Славия, Левски и Локомотив (Пловдив) Радослав Димитров игра цял мач за Сепси, който победи с 2:1 като гост Динамо (Букрещ) в 21-ия кръг на румънското първенство. Стефан Велев не беше в групата на гостите, които са 9-и в класирането, на 3 точки зад днешния си съперник.

Дан Нистор беше в ролята на герой и грешник за Динамо. Опитният халф откри резултата в 60-ата минута, но в 72-ата получи червен картон и помогна за последвалия обрат. Сепси изравни в 76-ата минута с попадение на Горан Каранович, а в 78-ата швейцарският нападател се възползва от асистенция на Димитров и донесе успеха на гостите.Игралият за кратко в ЦСКА-София в началото на сезона Диего Фабрини се появи като резерва за Динамо в 82-ата минута. "Червените кучета" нямаха поражение на своя стадион от юли насам, но след днешната загуба са едва на 8-о място в таблицата.

Лидер в Румъния е Астра (Гюргево) с 40 точки, следван от ЧФР Клуж с 35, Виторул (Констанца) с 34 и Университатя (Крайова) с 33.