Наполи разкъса Генк и ще играе на осминафинал (видео + галерия)

Отборът на Наполи се класира за 1/8-финалите в Шампионската лига след лесна домакинска победа с 4:0 над Генк. Италианският тим се нуждаеше от успех, за да си осигури едно от първите две места в група "Е".

Аркадиуш Милик "изригна" с хеттрик за едно полувреме (2, 26 и 38 - дузпа). Дрис Мертенс вкара още една дузпа в 74-ата минута.

30 Наполи - Генк

Срещата започна с ранен гол след голяма грешка на гостите. След 120 секунди игра топката беше върната на вратаря Вандеворт, той беше притиснат от двама и сбърка. Аркадиуш Милик сложи крака си на пътя на кълбото и се получи гол - 1:0. Белгийският тим реагира и създаде брилянтна възможност за попадение.

Генк изгради великолепна колективна атака, топката стигна до Паул Онуачу, който сам срещу вратаря насочи покрай близката греда и пропиля брилянтно положение. В 26-ата Джовани ди Лоренцо асистира на Милик, който отбеляза за 2:0. Страхотна работа при попадението свърши Хосе Кайехон с рейда си по фланга. В 37-ата стражът на гостите спъна Кайехон в наказателното поле и съдията Джунейт Чакър назначи дузпа. Милик отбеляза от 11-те метра и оформи хеттрика си.

През второто полувреме домакините контролираха нещата. Опитите на белгийския тим не бяха достатъчно дръзки. В 73-ата минута Норе игра с ръка в наказателното поле и реферът отсъди дузпа. Този път зад топката застана Дрис Мертенс. И той не сбърка и покачи на 4:0.