Конеляно спечели световната клубна купа (снимки)

Италианският Имоко Волей (Конеляно) спечели за първи път в историята световната клубна купа за жени, след като победи турския Еджзаджибаши с 3:1 (22:25, 25:14, 25:19, 25:21).

Имоко загуби първия гейм, но доминираше изцяло в остатъка от мача и записа златен требъл през 2019-а година. Момичетата на Даниеле Сантарели спечелиха италианското първенство през пролетта, след което вдигнаха суперкупата на страната през есента и станаха световни шампионки днес в Шаосин, Китай.

Италианките, за които Паола Огечи Егону отбеляза 33 точки и направи една успешна блокада, детронираха Вакъфбанк Истанбул на полуфиналите.

Новара и Елица Василева останаха на четвъртото място на световното клубно първенство. В двубоя за бронзовите медали италианският отбор загуби с

0:3 (24:26, 23:25, 21:25)

срещу Вакъфбанк.

Българската националка Василева се отличи с 10 точки, а нейната съотборничка Йована Бракочевич завърши с 14 точки и беше най-резултатна за Новара.

Изабел Хаак реализира 23 точки за истанбулския клуб.

Трикратният световен клубен шампион Вакъфбанк завършва за втори път на трето място в крайното класиране.