100 години ски спорт в България

Леганес спечели ключовия сблъсък на дъното (видео)

Леганес пречупи Селта с 3:2 в директен дуел на дъното в Ла Лига и увеличи шансовете си за оцеляване. Домакините поведоха уверено с 3:0, но след това оставиха съперника да върне два от головете и то при положение, че беше с човек по-малко. В крайна сметка “краставичарите” се отлепиха от дъното и са на 5 от първия тим над чертата след 16 кръга. Загубилият днес Селта и Еспаньол са останалите отбори под линията на този етап.

За Леганес това е едва втори успех от началото на шампионата. Всичко вървеше отлично за състава на Хавиер Агире, който натрупа солидна преднина след красиви попадения на Оскар Родригес в 15-ата и 39-ата минути и на Кевин Родригес в 55-ата. Отделно гредата спаси галисийци след изстрел на Чидози Авазием.

Футболистите на Селта се разиграха чак след това. В 64-ата те намалиха чрез Нестор Араухо. След това обаче влезлият на почивката Габриел Фернандес беше отстранен за втори жълт картон в 71-вата минута. И все пак гостите не се отчаяха и в 81-вата Яго Аспас вкара още един гол.

В секунди след това тимът на Селта пропусна две възможности за изравняване. След това обаче играчите на Леганес заиграха по-дисциплинарно и в крайна сметка задържаха преднината си.