Етър с драматична победа над Свиленград

Драматична победа с 23:22 измъкнаха хандбалистките на Етър 64 (Велико Търново) у дома срещу Свиленград, която ги изведе на временното 2-о място в класирането на "А" РХГ при жените. След като 3 минути преди края "болярките" губеха с 20:22, нанизаха три попадения за пълния обрат и финалната радост.

Мачът премина през много обрати, като и двата тима играха на приливи и отливи и си разменяха водачеството в резултата. Етър губеше с 2:4 до 10-а минута, когато обърна до 5:4. До почивката ту домакините, ту гостите повеждаха, за да дойде равенството 12:12 на почивката. Почти цялата втора част бе за Свиленград, воден от Зоя Стефанова, в чийто редове бяха още бившите етърки Гери Александрова и Зорница Стефанова, както и опитните Кристина Миланова, Роксана Радева и Стефка Агова. За домакините пък в игра за първи път тази есен се завърна Соня Богданова.

Свиленград дръпна с три гола в 40-а минута за 16:13, но етърки изравниха за първи път след почивката чак 12 минути преди края – 18:18. Отново, обаче, Свиленград бе водещия тим в резултата чак до 57-а минута при 22:20. Последните 180 секунди бяха наистина драматични. Решаващият момент бе атаката на етърки, при която Антония Симеонова вкара крайно важен гол и намали. Стигна се и до 22:22, когато Свиленград в решаващата си атака нацели гредата. Не мина и без нерви и дори удари, за което Зорница Стефанова и Антония Симеонова бяха отстранени с червени картони. В оставащите секунди Олександра Замишляк вкара ценния победен гол, хвърлил трибуните в еуфория – 23:22.

Успехът в последния есенен кръг прати Етър втори с 8 точки. Убедителен есенен водач в класирането е Бъки. На 15 декември в 1/4-финал за Купата на България етърки приемат Сливница.