100 години ски спорт в България

Чардафон обърна Спартак във Варна

Важна победа постигна мъжкият хандбален отбор на Чардафон (Габрово). В среща от 7-ия кръг на "А" РХГ габровският тим направи обрат и се наложи със седем гола разлика - 27:20 над състава на Спартак на терена в Първа езикова гимназия във Варна.

Воденият от Христо Данаилов тим започна колебливо срещата и след първия четвърт час вече изоставаше сериозно в резултата – 2:7. Разликата от пет гола се запази до 18-а минута. Краят на първото полувреме обаче бе за Чардафон. Гостите направиха силна серия и след 6:1 стигнаха до равенството 12:12 на почивката.

Добрата игра на "зелените" продължи и в началото на втората част. С три гола на Димитър Петков, два на Христо Данаилов и по един на Мирослав Денчев и Петър Данаилов Чардафон дръпна с 19:14 в 40-а минута. С безпощадни стрелби на Петков габровският тим умело запази аванса си, а в края дори го увеличи с още два гола за финалното 27:20.

Гардът на Чардафон реализира общо 11 гола за победата. Мирослав Денчев добави 4, по три пъти се разписаха Павел Данаилов, Христо Данаилов и Марио Янчев. За Спартак Георги Стоянов и Здравко Славов отбелязаха по 5 гола.

В 8-ия кръг от първенството Чардафон ще приеме отлично представящия се през този сезон тим на Пирин 64 (Гоце Делчев). Мачът е в неделя (8 декември) от 15,30 часа в зала "Орловец".