Марек на финалите за Купата след чиста победа над Арда

Волейболистите на Марек Юнион Ивкони (Дупница) победиха като гости Арда (Кърджали) с 3:0 (25:19, 27:25, 25:21) в мач от 3-ия кръг в турнира за Купата на България при мъжете, игран тази вечер в зала "Арпезос". Така играчите на Виктор Карагьозов се класираха за финалния турнир за Купата, който ще е през януари догодина.

Въпреки тригеймовата победа, успехът не дойде лесно за гостите от Марек, като кърджалийци дадоха солиден отпор на съперника. Най-оспорван бе втория гейм, в който след битка до край дупничани, блаходарение на малко по-големия си опит го спечелиха с 27:25. В третата част домакините от Арда отново се опитаха да затруднят съперника, но този пък Марек взе известна преднина, поддържаше я докрай и спечели чисто с 3:0 след 25:21.

АРДА (КЪРДЖАЛИ) - МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ (ДУПНИЦА) 0:3 (19:25, 25:27, 21:25)
АРДА: Владимир Лобутов, Дейвид Кръстев, Атанас Цветанов, Александър Илиев, Васил Атанасов, Венцислав Трифонов - Николай Колев-либеро (Димо Димов, Манол Янев)
Старши треньор: ИВАН ХАЛАЧЕВ
МАРЕК: Чоно Пенчев, Илиян Преспов, Златан Йорданов, Светослав Иванов, Павел Душков, Любомир Янков - Владислав Иванов-либеро (Петър Христосков, Светослав Станков)
Старши треньор: ВИКТОР КАРАГЬОЗОВ.